Interaktív előadások
Tréningjeink és interaktív előadásaink két céllal jöttek létre: közösség építő szerepet szeretnénk betölteni, miközben a tapasztalati tanulás módszereit követve törekszünk arra, hogy a résztvevők élményként éljék meg a tanulási folyamatot.
Pár téma a foglalkozásaink sorából:
- A sikeresség kulcsa az önismeret. Miért és hogyan reagálunk kritikus helyzetekben? Hogyan segítsünk a gyermekeinknek, hogy kiegyensúlyozott felnőtté válhassanak?
- A társas kapcsolatainkra jut a legkevesebb időnk. Miért is fontos, hogy több szálon egymáshoz kapcsolódjunk? Hogyan fejleszthetjük társas intelligenciánkat?
- Örök probléma a konfliktus kezelés. Akár magánéletben, akár otthon, a konfliktusok elkerülhetetlenek. A jó hír az, hogy ezekből a nehéz helyzetekből ki lehet jönni nyertesként, ennek elsajátítása a cél.
- Az asszertivitás korunk leggyorsabban fejlődő kommunikációja. Hogyan álljunk úgy ki magunkért, hogy senkit se sértsünk meg, de elérjük a céljainkat?
- Mondunk valamit, de félreértik, a jó szándékaink ellenére pont az ellenkezője történik annak, amit szeretnénk? A kommunikáció fejleszthető képesség, a siker garantált!
- Érzelmeink néha elragadnak minket. Érezte már, hogy magára sem ismert egy hirtelen jött dühroham kapcsán? Esetlen a legváratlanabb helyzetben érzékenyült el? Érzelmi intelligencia előadásunkon azzal foglalkozunk, hogyan kezeljük és értsük meg saját és mások érzelmeit.
- Ki ne érezné, hogy milyen jó lenne, ha a nap 48 órából állna? Állandóan rohan, mégis úgy érzi semmire sem jut ideje? Időgazdálkodási tematikánk segítségével helyes mederbe terelhető a napirendünk.
- A kreativitásunk az egyik legnagyobb kincsünk, mégis elnyomja már gyerekkorunkban az iskolarendszer. Hogyan segítsünk magunkon és gyermekeinken, hogy a kreativitásunk vezethessen minket az önérvényesítés útján és tehetségünk ne vesszen kárba?
- A probléma megoldó képességünk fejlesztése az élet minden területén hasznos. Élvezetes gyakorlataink során mindenki megtapasztalhatja milyen az igazi sikerélmény!
- Mennyire tudunk a másik fejével gondolkodni? Ugyanazt látjuk, mégis másként éljük meg? Empátia fejlesztő foglalkozásunk arra tanít meg, ahány ember annyi valóság. De milyen technikával tudunk empatikusabbak lenni?
- A stressz mindennapjaink része. Hogyan tudjuk kezelni, hogy ne betegítsen meg? Mi is az a reziliencia? Gyakorlati megoldásokat nyújtunk, hogy az életünk napfényesebb lehessen!
- Milyen egy jó vezető? Hogyan válhatunk még jobbá? Vezetéstechnikai tréningünk segítségével válhatnak karakteresebb, empatikusabb, hatékonyabb irányítókká.
- Motiválatlan, vagy a környezete az? Mivel és hogy motiválhatjuk magunkat és munkatársainkat?
- Mindenkinek más a piros gombja, de hogyan találjuk meg?
- Az értékelés hogyan lehet objektív? Hogyan jelezzünk vissza akár családon belül, akár a munkahelyünkön? Egyáltalán miért fontos, hogy értékeljünk és visszajelezzünk?
- Hogyan lehetünk jó csapatjátékosok? Mitől válik egy csoport csapattá?
- Hogyan tudnak különböző generációk hatékonyan együttműködni?